Jak se Sheredky vyvíjí

08.10.2018

Sheredky, co šiju teď, jsou dost odlišný od těch, co jsme šila na začátku (těm prvním teď říkám hnusky, protože se mi na nich spousta věcí nelíbí, což neznamená, že se nemůžou líbit Vám). No a tak bych vám chtěla zdělit jak se postupem času mění a jak je ráda šiju teď.

Tlusťošky

Úplně na začátku (tedy někdy skoro před dvěma lety) byly celý Sheredky z flízu. A flíz je pružnej, takže když se naplnily (ze začátku vatelínem) tak se jakoby nafoukly a byly takový tlustý. Když jsem ušila první Sheredě, ušila jsem ho takový užší a delší a pak jsem mu ušila tylovou baletkovskou sukýnku a strašně se mi to líbilo. Chtěla jsem šít sukýnky i Sheredkám a tak jsem je zkusila ušít taky takový hubenější. A moc se mi tak líbí. Takže teď jsou takový akorát do ruky a sukýnky na nich podle mě vypadaj o ždibátko líp.

Hlavy

Až doteď, což je vlastně po Karin, jsem hlavičky šila z flízu a těla všelijak. A z flízu už je šít nebudu. Pořád se snažím Sheredky vylepšovat a flíz prostě nevydrží to, co vydrží bavlněné plátno. Takže budou Sheredky z bavlny celý. Ještě mě teda napadlo zkusit je šít z úpletu (když mám ten ovrlok =D). Takže vyzkouším a uvidíme ;)

Ale nápadů je pořád moc, a tak se Sheredky budou určitě měnit i dál. A to je dobře ne?